12.000 Łodzi gotowych do rezerwacji
Bezpośrednia pomoc przy wyborze
Lokalizacje na całym świecie

Szukaj

Chorwacja

Odkryj piękno Adriatyku

Chorwacki świat wysp charakteryzuje się fantastycznym krajobrazem, śródziemnomorską aurą, wieloma wyspami wzdłuż wzgórz i długiego wybrzeża. Niezależnie od tego, czy szuka się harmonii i spokoju, czy nowego wyzwania podczas żeglowania: Chorwacja oferuje niesamowitą różnorodność.Raj żeglarski Chorwacja

 • Dubrownik i okolice
 • Sibenik i okolice
 • Kvarner
 • Istria
 • Split i okolice
 • Zadar i okolice
Chorwacja

Chorwacja/Hrvatska

Chorwacja, oficjalnie Republika Chorwacji jest państwem leżącym na pograniczu Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Kraj ten jest członkiem Unii Europejskiej, NATO, Światowej Organizacji Handlu, OBWE i ONZ.

 • Stolica: Zagrzeb
 • Liczba mieszkańców: około 4.2 miliona
 • Powierzchnia: 56.594 km²
 • Kierunkowy: +385
 • Święto państwowe: 25 czerwca; (Dzień państwowości)
 • Najlepszy czas podróży: od maja do września
 • Lotniska: Dubrownik, Split, Pula, Zadar i Zagrzeb
 • Waluta: Kuna Chorwacka
 • Język: chorwacki

Cechy szczególne Chorwacji

Fantastyczne wakacje na Adriatyku

Dzięki niezliczonym wyspom i zatokom, Morze Adriatyckie oferuje fantastyczną ofertę na żeglarskie wakacje. Czarter jachtu w tym kraju jest wyjątkowy, każdy powinien tego doświadczyć, chociaż raz. Chorwaci utożsamiani są z morzem i jego szczególnym urokiem. Nie ma znaczenia czy ktoś wynajmuje żaglówkę na tydzień czy jeden dzień. Każdemu spodoba się w 100% i będzie to niezapomniany czas. Morze Adriatyckie jest także doskonałą bazą wypadową dla żeglarzy i entuzjastów żeglarstwa, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Na wielu wyspach znajduje się niezliczona liczba przystani i zatok. Mariny z licznymi restauracjami oferują przepyszne dania dla każdego. Szczególnie miłośnicy owoców morza i ryb znajdą coś dla siebie. Dzięki obszarom żeglarskim w Dalmacji oraz na Istrii, Chorwacja oferuje nie tylko piękne widoki, ale także doskonale ukazuje kulturę i historię tego kraju. Chorwacka gościnność jest wszechobecna! Wakacje na jachcie w Chorwacji można rozpocząć przyjeżdżając samochodem lub przylatując samolotem, lądując w Zadarze, Splicie, Puli i Dubrowniku. Z chęcią poinformujemy o lotach do tych chorwackich miast.

Co warto zwiedzieć

Podziwiaj wyspiarski świat Chorwacji

Chcesz zwiedzieć ten wspaniały kraj z dala od chorwackiego stałego lądu? Niedaleko Splitu znajduje się piękna wyspa Brac, która jest bardzo popularna wśród turystów spragnionych słońca i natury. Będąc tam warto zobaczyć Vidova Gora, najwyższy chorwacki szczyt wznoszący się na 778 metrów. Stamtąd można podziwiać wspaniały widok na południowe Morze Adriatyckie. Najbardziej spektakularna plaża na wyspie znajduje się na tzw. Złotym Rogu. Wyspa Hvar to nie tylko jedna z najpiękniejszych i najbardziej luksusowych, ale także jedna z najbardziej słonecznych wysp tego kraju. Krystalicznie czyste wody, zielone krajobrazy i cudowne plaże sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacje. Ponadto wyspa znana jest z niebiańsko pachnących pól lawendy. Fantastyczne plaże, piękne zatoki i dobre restauracje można znaleźć na Hvarze na każdym kroku. Co jeszcze czeka podróżników na tej wyspie, przedstawimy w osobnym artykule na temat tego pięknego miejsca. 

W Chorwacji jest wiele nadmorskich miast, które mogą oczarować. Płynąc przez Dalmację, można na przykład odkryć stare miasto w Splicie, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dubrownik w południowej Dalmacji słynie z zachowanych murów miejskich, które są charakterystyczne dla panoramy miasta i tworzą niepowtarzalny klimat warty zobaczenia. Cumując swoją łódź na półwyspie Istria, Pula oferuje przystań. Warto odwiedzić amfiteatr.Żeglarskie szlaki Chorwacji

Śladami Marco Polo

Różnorodność krajobrazu tego kraju urzeka wielu marynarzy każdego roku. Piękna panorama zatoki Kvarner i północno-dalmatyńskiego wybrzeża wokół Zadaru i wyspy Pag stają się coraz bardziej popularne wśród wielu żeglarzy. Planując wakacje w Chorwacji, można doświadczyć wielu atrakcji. 

Na tych wodach najduje się ponad 45 marin oraz 27 przystani w klasycznym adriatyckim stylu. Ponadto niezliczona liczba zatok między 1185 wyspami zapewnia schronienie i możliwość kotwiczenia. Płynąc wyczarterowanym jachtem na wielu niezamieszkałych wyspach można cieszyć się nieodkrytą Idyllą. 

Istnieje wiele pięknych tras, takich jak trasa z Dubrownika do Sipanska Luka, która ukazuje unikalne zjawiska naturalne i zapewnia relaksującą wyprawę żeglarską. Rozpoczynając podróż w Splicie lub Trogirze, definitywnie musisz odwiedzić wyspę Brać, a następnie kontynuować żeglugę do wyspy Hvar. Można kontynuować swoją podróż do Dalmacji i poznać jedną z najpiękniejszych wysp na Adriatyku: Vis. Wyspa Korcula czeka na Ciebie. Ten kawałek lądu to jedna z najbardziej zielonych wysp na Morzu Adriatyckim. Jest to również jeden z najbardziej popularnych celów podróży w tej części Chorwacji. Podobnie jak większość chorwackich wysp, odkryta przez Greka, który nadał jej imię Melaina lub "Czarne Korfu" za mocne zacienienie lądu i jego silne zalesienie. Sama wyspa jest bogata w sztukę i kulturę, piękną przyrodę, liczne małe i zaciszne plaże czy zatoczki, a także małe i niezamieszkane wyspy z zapierającymi dech w piersiach widokami. Podobno światowej sławy żeglarz Marco Polo urodził się właśnie tutaj. Obecnie w jego domu znajduje się muzeum.

Warunki pogodowe

Klimat, wiatr i pogoda na wybrzeżu w Chorwacji

Klimat w Chorwacji jest "śródziemnomorski", suche i gorące lata, a zimą chłód i wilgoć. Wybrzeże uważane jest za jedno z najbardziej słonecznych obszarów w Europie! Często liczy ponad 2500 godzin nasłonecznienia rocznie, woda ma dobrą temperaturę kąpieli od maja do października. Podczas rejsu po Adriatyku od kwietnia do października, często nawet pod koniec października, jest bardzo przyjemnie, a woda wciąż ciepła. Wiatry różnią się, latem raczej słabną, wiosną i jesienią mogą być silniejsze. Wybór zatoki, gdzie można zakotwiczyć łódź powinien oczywiście odbywać się w zależności od wiatru:

Maestral (zwane także Maistral) - Tego wiatru nie należy mylić z "Mistralem" doliny Rodanu we Francji, który jest niezwykle kapryśny! Jest to zwykły i powszechny wiatr, który często towarzyszy podczas czarteru jachtów w Chorwacji. Rozpoczyna się późnym rankiem i trwa do wieczora z siłą wiatru aż do 4 w skali Beauforta. Głęboko błękitne niebo, niewielkie chmury, serce żeglugi, czego chcieć więcej?! Maestrale jest wiatrem termicznym, który powstaje dzięki szybszemu nagrzewaniu powietrza na lądzie niż na morzu. W ten sposób powietrze przepływa nad lądem w górę, wdmuchując dolne warstwy z morza na ląd, a w górnym obszarze wieje z powrotem do morza. To tworzy odpowiednią dynamikę wiatru dla żeglarzy, która trwa od około godziny 10 do 18. Odwrotny efekt często obserwuje się w nocy: Burin, nocny wiatr, powstaje ze względu na szybsze chłodzenie lądu niż morza.

Jugo – nadciąga zła pogoda, wiatr wieje od południowego wschodu. Najpierw powstaje duszna pogoda, a potem deszcz i silny wiatr, który rozwija się do 7 w skali Beauforta. To zajmuje dzień lub dwa, po czym ustaje. Jesienią i wiosną potrafi wiać mocniej i dłużej.

Bora - ten wiatr, kobieta, jest niebezpieczny, ale na szczęście dość rzadki. Bora wieje z północnego wschodu i pochodzi z przysłowiowego czystego nieba. W porywach do 9 w skali Beaufort na stałym lądzie. Jest to spowodowane dużą różnicą w ciśnieniu powietrza między wodą, a górami. Zwykle trwa tylko jeden dzień, następnie wiatr znów jest umiarkowany.

Roczna temperatura powietrza i wody:

 • Kwiecień: 21 ° powietrza - 17 ° woda
 • Maj: 23 ° powietrza - 20 ° woda
 • Czerwiec: 29 ° powietrza - 23 ° woda
 • Lipiec: 29 ° powietrza - 24 ° woda
 • Sierpień: 29 ° powietrza - 24 ° woda
 • September: 25° Luft - 23° Wasser
 • Wrzesień: 25 ° powietrza - 23 ° woda
EIS Insurance Emergensea Kroatien - voller Leben MMK Booking MMK Booking Nausys Pantaenius Schomacker
Social Media:
Facebook Instagram