12.000 Łodzi gotowych do rezerwacji
Bezpośrednia pomoc przy wyborze
Lokalizacje na całym świecie

Szukaj

Grecja

Odkryj piękno greckich wysp

Kontynentalna część Grecji obejmuje południową część Półwyspu Bałkańskiego. Ponad 3000 wysp (są też źródła mówiące o 6000 wyspach), z których mniej niż 200 jest zamieszkałych, nie stanowią nawet jednej piątej powierzchni lądu. Większość odwiedzających zna Grecję, jako kraj z imponującymi, często samotnymi plażami i wieloma historycznymi stanowiskami archeologicznymi. Nie zdając sobie sprawy, że Grecja jest bardzo górzystym państwem z wieloma pasmami górskimi i uroczymi górskimi krajobrazami. W wielu regionach Grecja jest bardzo zielona i żyzna.Raj żeglarski Grecja

 • Attyka i Zatoka Sarońska
 • Dodekanez
 • Epir
 • Wyspy Jońskie
 • Kreta
 • Cyklady
 • Macedonia i Tracja
 • Centralna Grecja
 • Wyspy Egejskie Północne
 • Peloponez
 • Tesalia i północne Sporady
 • Zachodnia Grecja
Grecja

Grecja

Czarter jachtów w Grecji ze względu na oryginalne porty rybackie różni się od Chorwacji czy Majorki. Często nie ma żadnego kapitana portu, a zatem nie ma opłat portowych. Żeglarstwo nie jest reliktem przeszłości, ale istnieje głównie w odległych obszarach żeglarskich. Tubylcy cieszą się z napływu gości – żeglarzy i często udzielają porad. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zna kogoś, kto może zorganizować świeżą wodę lub paliwo do jachtu. W rozwiniętych obszarach, takich jak Morze Egejskie i Morze Jońskie, infrastruktura jest znacznie lepsza.

 • Stolica: Ateny
 • Liczba ludności: ok. 11 milionów
 • Powierzchnia: 132.000 km²
 • Numer kierunkowy: +30
 • Święta narodowe: 25 marca, 28 października
 • Najlepszy czas podróży: od maja do października
 • Waluta: Euro
 • Język: Grecki

Cechy szczególne Grecji

Fantastyczne wakacje na jachcie

Grecja - to mit i historia, starożytne zabytki i imponujące świątynie. I oczywiście idealne miejsce na urlop: słońce, plaża, miasta i wyspy należące w dużej części do światowego dziedzictwa UNESCO. Zachęcają do zwiedzania, kosztowania greckiej kuchni, która zachwyci winem, oliwą z oliwek, czosnkiem i oryginalnymi przyprawami. 

Grecja, Hellas, jest jednym z najciekawszych południowoeuropejskich krajów śródziemnomorskich. Na zachodzie graniczy z Turcją, wokół której na południu istnieje ponad 3000 małych wysp. Największe i najbardziej znane wyspy to Korfu, Samos, Rodos i Kreta. Wyspy znajdują się na Morzu Jońskim i Egejskim.

Tysiące małych wysp i długie wybrzeże Morza Śródziemnego były centrum greckiego świata. Grecy wcześnie zaczęli budować okręty i pływać wzdłuż wybrzeży. Takie rejsy były niezwykłe i wiązały się z wieloma niebezpieczeństwami.
Bóg morza Posejdon cieszył się wielkim szacunkiem w Grecji, kiedy jego rzymski odpowiednik Neptun był bogiem niższej rangi. Ryby (połowy były bardziej obfite niż dziś) były ważnym składnikiem żywności.
W portach ludzie o różnym pochodzeniu i gildii spotykali się wymieniając wiadomości i opowiadania oraz plotkując.Co warto zwiedzić

Odkryj najpiękniejsze obszary żeglarskie w Grecji

W pobliżu Aten, stolicy Grecji, niedaleko Pireusu, gdzie znajduje się port, znajdują się Wyspy Sarońskie. Z pięknymi piaszczystymi plażami, opuszczonymi wysepkami i bogatą historią pobliskiej stolicy, Wyspy Sarońskie są jednymi z najpopularniejszych miejsc żeglarskich w Grecji. Wyspy Sarońskie to Egina, Hydra, Agistri, Spetses, Salamina, Poros i mały półwysep Methana. Dla polepszenia samopoczucia szczególnie poleca się Eginę, jest tam mały port z licznymi sklepami i restauracjami z owocami morza. Mieści się tam świątynia Aphaia, jedna z najlepiej zachowanych świątyń doryckich. Znane ze swoich siarkowych kąpieli i plaż jest portem Methana. Tutaj Meltemi wieje bardzo często.

Sporady znajdują się w północno-zachodniej części Morza Egejskiego. Charakteryzują się pięknymi plażami i bujną roślinnością. Do najbardziej znanych należą Alonissos, Skiathos, Skopelos i Skyros. Alonissos słynie z lasów sosnowych i piaszczystych plaż. Skiathos to najbardziej kosmopolityczna wyspa z licznymi tawernami i klubami nocnymi. Skopelos to spokojna wyspa, idealna na rodzinne wakacje. Tutaj można spróbować słynnego greckiego sernika. Skyros jest odwiedzane ze względu na karnawał, możliwość obejrzenia kozich tańców, relikwii starożytnych kultów dionizyjskich.Żeglowanie i rejsy łodzią po Grecji

Śladami Argonautów

Rejsy po Morzu Egejskim najlepiej rozpocząć z Aten. Z wielu europejskich miast codziennie startują bezpośrednie samoloty do greckiej stolicy. Czy to klasyczny rejs na jachcie ze sternikiem czy też kompletny czarter– wybór jest bogaty. W zależności od warunków pogodowych można zdecydować się na wycieczkę do Sarońskiej zatoki lub na Cyklady. Zaletą tego obszaru jest dobra infrastruktura, bezpieczne porty, które przeznaczone są dla żeglarzy w czasie wakacji.

Udając się do nieznanego rejonu wokół Thassos, szczególnie poza sezonem, można doświadczyć wielu przygód. W porcie Kawala nie ma wielu firm czarterowych jachtów, ale dokładają wszelkich starań, aby każdy klient był zadowolony. Jachty są zwykle nieco starsze, ale w doskonałym stanie i bardzo atrakcyjne cenowo. Najlepiej dotrzeć tam z miasta Saloniki. Następnie jeszcze około 1,5 godziny podróży do Kavali. Koniecznie powinni udać się tam miłośnicy przyrody.

Morze Jońskie jest prawdopodobnie najpiękniejszym obszarem i dlatego idealnie nadaje się dla początkujących i turystów z dziećmi. Przeważnie umiarkowane północne wiatry zapewniają odprężający czas żeglugi między osłoniętymi wyspami. Można rozpocząć wakacje żeglarskie z Korfu lub Leukady. W obu marinach znajduje się duża liczba firm czarterujących jachty, a także dostawców klasycznego żeglarstwa. Indywidualny operator turystyczny Corfelios specjalizuje się w żeglarskich wakacjach z dziećmi na Korfu.

Ponadto istnieją różne rodzaje jachtów żaglowych w Marina Gouvia na Korfu. Od luksusowych i nowoczesnych jachtów żaglowych, takich jak Hanse 575 czy Sun Odyssey 54DS do małych bawarek, które są w bardzo dobrym stanie. Niektórzy niemieccy dostawcy znajdujący się na miejscu w razie potrzeby organizują skippera oraz udzielają wskazówek, gdzie można znaleźć ukryte zatoki i spokojne porty rybackie.

Warunki pogodowe w Grecji

Klimat, wiatr i pogoda na greckich wyspach

Grecja leży w śródziemnomorskiej strefie klimatycznej. Lata są ciepłe, gorące i suche. W okresie letnim, gdzie czasami temperatura przekracza 40 C, w wielu regionach występuje susza. Ze względu na rzadko występujące opady, rośnie ryzyko pożaru lasu. 

Na wybrzeżach zima jest łagodna i deszczowa. W górach śnieg nie jest niczym niezwykłym w miesiącach zimowych. Znane ośrodki narciarskie z odpowiednimi stokami znajdują się na górze Olimp, w Parnas i Kalawrita na Peloponezie. 

Najzimniejsze miesiące przypadają w okresie od listopada do marca, a temperatury na wybrzeżu zazwyczaj nie spadają poniżej zera. Często są one również znacznie wyższe w zimie.

Najlepszy czas podróży dla aktywnych turystów (np. na wycieczki krajoznawcze i wędrówki, to kwiecień / maj i od połowy września do listopada. Temperatury są bardzo przyjemne, ale nie jest za gorąco na aktywności na świeżym powietrzu. Najlepiej odpocząć na plaży, od połowy czerwca do połowy września, kiedy występują wysokie temperatury, a woda jest wystarczająco ciepła na kąpiel. W tym czasie słońce jest niemal gwarantowane.

EIS Insurance Emergensea Kroatien - voller Leben MMK Booking MMK Booking Nausys Pantaenius Schomacker
Social Media:
Facebook Instagram