12.000 Łodzi gotowych do rezerwacji
Bezpośrednia pomoc przy wyborze
Lokalizacje na całym świecie

Szukaj

Jacht żaglowy

Klasyczny, sportowy, elegancki

Klasyczny jacht żaglowy jest lubiany przez wszystkich. 

Odpowiedni zarówno dla doświadczonych żeglarzy, jak i dla początkujących, którzy chcą wypłynąć po razy pierwszy. 

Osoby, które posiadają mniej nautycznych zdolności, nazywają wiele rodzajów łodzi jachtem żaglowym. Dokładnie jest to definicja określająca jacht z jednym kadłubem. Od innych rodzajów jachtów rozróżnia je m.in. kil, który posiada balast. Jacht żaglowy ma zazwyczaj od 7 do 18 metrów długości. Istnieją również większe jednostki – najdłuższy jacht żaglowy na świecie ma aż 90 metrów długości. Cechą charakterystyczną jachtu żaglowego jest stabilność, która stoi na pierwszym planie. Prawie nigdy się nie wywracają. Nawet, jeśli się wywrócą, zawsze same się podniosą. Dzieje się tak, dlatego, że środek ciężkości usytułowany jest bardzo nisko.

Jachty żaglowe mają różne rodzaje stępek. Nowoczesne modele są wyposażone w krótką stępkę. Przymocowany jest dodatkowy balast, aby osiągnąć odpowiednią wagę. Klasyczny jacht żaglowy wyposażony jest z reguły w długi kil, który obejmuje do trzech czwartych długości jachtu.

Jachty różnią się między sobą liczbą masztów i żagli. Najczęściej wyposażone są w jeden maszt. Jachty te z reguły wyposażone są w dwa główne żagle - Fok i Grot. Osoby chcące podróżować klasycznie, stylowo i sportowo, powinny zdecydować się właśnie na jacht żaglowy.

-> TERAZ zapoznaj się z naszą ofertą.

Jeżeli masz pytania dotyczące jachtów żaglowych, chętnie doradzimy osobiście. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy.

 

Jacht żaglowy Jacht żaglowy Jacht żaglowy
EIS Insurance Emergensea Kroatien - voller Leben MMK Booking MMK Booking Nausys Pantaenius Schomacker
Social Media:
Facebook Instagram