12.000 Łodzi gotowych do rezerwacji
Bezpośrednia pomoc przy wyborze
Lokalizacje na całym świecie

Szukaj

Wyspy Kanaryjskie

Obszar dostępny cały rok w pobliżu Europy

Siedem głównych wysp i sześć mniejszych tworzy archipelag Wysp Kanaryjskich, na zachód od afrykańskiego wybrzeża.
Łagodny, subtropikalny klimat sprawia, że wyspy należące do Hiszpanii są popularnym miejscem wypoczynku dla sportów wodnych przez cały rok. Wulkaniczne pochodzenie tych wysp jest odpowiedzialne za wyjątkowy krajobraz i zapierającą dech w piersiach florę i faunę.Raj żeglarski Kanary

 • Teneryfa
 • Fuerteventura
 • Gran Canaria
 • Lanzerote
 • La Palma
 • La Gomera
 • El Hierro
Wyspy Kanaryjskie

Nazwa całego archipelagu pochodzi od głównej wyspy Gran Canaria. Na ulicach stolicy wyspy Las Palmas, na dużej miejskiej plaży Las Canteras i na długiej nadmorskiej promenadzie z licznymi kawiarniami i restauracjami, spotykają się młodzi i starsi. Port w mieście jest jednym z największych na Atlantyku i jest częścią panoramy miasta. 

Oficjalnym językiem całego archipelagu, który politycznie należy do Hiszpanii, geograficznie do Afryki i biogeograficznie do Mikronezji, jest język hiszpański. Turystyka stanowi około 70% produktu krajowego brutto.

 • Stolica: Las Palmas
 • Powierzchnia: 1.560,1 km²
 • Święta: 30 Maja
 • Lotniska: Gran Canaria
 • Waluta: Euro
 • Liczba mieszkańców: około 847.830
 • Kierunkowy: +34

Cechy szczególne wysp Kanaryjskich

Fantastyczne wakacje na jachcie

Najprościej na wyspy Kanaryjskie przylecieć jest samolotem z Austrii i Niemiec. Dostępne są również loty bezpośrednie z Warszawy. Z wielu dużych lotnisk firmy czarterowe oferują tanie loty bezpośrednie, zwłaszcza na Gran Canarię, Teneryfę i Lanzarote. Alternatywą może być podróż promem z własnym samochodem z kontynentalnej części Hiszpanii.  Oprócz głównej wyspy Gran Canarii uwagę przyciąga Teneryfa wraz ze swoimi plażami, klifami i imponującymi masywami górskimi. W głębi lądu znajduje się najwyższa góra Hiszpanii, Pico del Teide ze spektakularnym kraterem wulkanicznym. Historyczna Santa Cruz de Tenerife, która wraz z Las Palmas tworzą stolicę wyspy, zachęca do spacerów i zwiedzania.

Raj do pływania to przede wszystkim wyspa Fuerteventura, której krajobraz charakteryzuje się głównie kilometrami pięknych piaszczystych białych plaż. Położona w bliskiej odległości od wybrzeża afrykańskiego wyspa jest jednym z najlepszych miejsc dla surferów, kitesurferów i surfingu. Zupełnie inny krajobraz można podziwiać na Lanzarote. Wyspa pochodzenia wulkanicznego z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami urzeka przede wszystkim interesującym kontrastem pomiędzy czarną skałą lawy i popiołami, a białymi domami i niebieskim morzem.

Romantyczne plaże, dużo natury i tradycyjna aura czekają na odwiedzających na trzech małych wyspach La Palma, La Gomera i El Hierro. W przeciwieństwie do czterech dużych wysp Gran Canaria, Teneryfy, Fuerteventury i Lanzarote, jest tu cicho i spokojnie. Przede wszystkim malownicze miasteczka portowe na wyspach otoczonych Oceanem Atlantyckim oczarowują swoimi małymi uliczkami i promenadami, naznaczonymi ciepłem słońca i okazjonalnie silnymi wiatrami.

Co warto zwiedzić

Nasza wskazówka: tydzień na każdej wyspie

Piękna i różnorodności Wysp Kanaryjskich nie można doświadczyć podczas jednego tygodnia. Lepiej poznawać teren krok po kroku, wyspa po wyspie.

Najwięcej marin posiada największa wyspa na Wyspach Kanaryjskich, Teneryfa, następnie Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote. Trzy "małe" Wyspy Kanaryjskie można zwiedzać poprzez "wyskakiwanie na wyspę” z wyczarterowanego jachtu. Na wyspie częśto wieje silny wiatr, więc obszar ten nie jest specjalnie polecany dla osób początkujących.  Ze względu na masywny próg, jest tylko kilka bezpiecznych zatok kotwicznych, więc na noc zawsze należy zarezerwować miejsce w jednej z wielu dobrze wyposażonych przystani.

Szczególnie jesienią, na wyspach spotyka się wielu żeglarzy, którzy wyruszają w długą podróż i odważą się popłynąć przez Atlantyk na Karaiby w spokojną pogodę. Regaty żeglarskie i osoby opływające kulę ziemską to nieodzowny obraz w portach, szczególnie na Gran Canarii, nadając atmosferze wyjątkowego uroku.Żeglarskie szlaki - Wyspy Kanaryjskie

Gwarancja wiatru przez cały rok

Na Wyspach Kanaryjskich na zachodnim wybrzeżu Afryki, na tej samej szerokości geograficznej, co Maroko przez cały rok jest ciepło.

Kanary czerpią korzyści z wysokich Azorów. Między niskim ciśnieniem nad Saharą, a wysokim ciśnieniem na Oceanie Atlantyckim często powstaje potężny północny prąd, który wieje z siłą 8 stopni w skali Beauforta. Jednak refując żagle, zakładając sztormiak można pokonać silny wiatr, kołysać się w towarzystwie dużych morskich fal, niemal w zastoju. Kto kocha żeglarstwo, na prawdę dobrze poczuje się na morzu, kiedy pod wpływem wiatru powstaje biała piana na ciemnoniebieskiej wodzie. Obszar wysp kanaryjskich jest doskonały do żeglugi o każdej porze roku.

Przy odrobinie szczęścia można spotkać także wieloryby i duże żółwie morskie.

Warunki pogodowe na Wyspach Kanaryjskich

Klimat, wiatr i pogoda

"Wyspy wiecznej wiosny" tak nazywane są także Wyspy Kanaryjskie.

Pas Passatów określa pogodę na wyspach na zachód od afrykańskiego wybrzeża, co gwarantuje dobrą pogody z idealnymi tropikalnymi warunkami klimatycznymi przez prawie cały rok. Podczas letnich miesięcy lato jest gorące, miesiące zimowe są idealne dla wielu Europejczyków zamieszkujących kontynent.

Pełne słońce i prawie zawsze (chłodny) wiatr. Istnieją niewielkie różnice klimatyczne pomiędzy północnymi i południowymi wyspami: północ znajduje się w nawietrznej stronie Pasatu, więc częściej pojawiają się tu ciemne chmury i opady deszczu niż na południu.

Temperatura powietrza i wody:
Styczeń: powietrze 20 ° - woda 19 °
Luty: powietrze 21 ° - woda 18 °
Marzec: powietrze 22 ° - woda 18 °
Kwiecień: powietrze 23 ° - woda 18 °
Maj: powietrze 24 ° - woda 19 °
Czerwiec: powietrze 26 ° - woda 20 °
Lipiec: powietrze 28 ° - woda 21 °
Sierpień: powietrze 29 ° - woda 22 °
Wrzesień: powietrze 28 ° - woda 23 °
Październik: powietrze 27 ° - woda 22 °
Listopad: 23 ° - woda 21 °
Grudzień: 21 ° - woda 20 °

EIS Insurance Emergensea Kroatien - voller Leben MMK Booking MMK Booking Nausys Pantaenius Schomacker
Social Media:
Facebook Instagram