12.000 Łodzi gotowych do rezerwacji
Bezpośrednia pomoc przy wyborze
Lokalizacje na całym świecie

Szukaj

Hiszpania

Wyspy, kultura i tapas

Niezależnie od tego, czy płyniesz z Wysp Kanaryjskich, Balearów czy wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża Morza Śródziemnego lub Atlantyku, wszyscy żeglarze znajdą dobrze rozwiniętą infrastrukturę żeglarską, bogatą sieć przystani, liczne zatoki i porty, tętniące życiem miasta i wspaniałą południowo-europejską kulturę.Raj żeglarski Hiszpania

 • Andaluzja
 • Baleary
 • Kraj Basków
 • Region Karaibów
 • Galicja
 • Wyspy Kanaryjskie
 • Katalonia
 • Murcja
 • Walencja
Hiszpania

Hiszpania

Zatoka biskajska, Atlantyk i Morze Śródziemnomorskie - Królestwo Hiszpanii oferuje liczne atrakcyjne obszary żeglarskie. 

Kraj na Półwyspie Iberyjskim stał się jednym z najpopularniejszych celów turystycznych na świecie, głównie dzięki słonecznej pogodzie, wielowiekowym skarbom kultury, wyjątkowym przysmakom, czy znakomitym winom. Entuzjaści sportów wodnych szczególnie cenią różnorodność obszarów żeglarskich i serdeczność, z jaką spotykają się przyjezdni.

Hiszpanie są dumni ze swojej historii, jako morskiego narodu. Chociaż Krzysztof Kolumb był genueńczykiem oraz jedynie służył w służbie hiszpańskiego króla, w Barcelonie na jego cześć zbudowano kolumnę. Vasco Nunez de Balboa przemierzył przesmyk Panamski i był pierwszym Europejczykiem, który zobaczył Pacyfik, Sebastian de Ocampo, jako pierwszy popłynął na Kubę i odkrył Zatokę Meksykańską. Dziś kraj jest sceną wielu profesjonalnych regat i światowych wyścigów . W Alicante, zawody Volvo Ocean Race odbywają się co trzy lata. Natomiast w Barcelonie regaty Barcelona World Race mają miejsce co 2-4 lata, jednakże są przeznaczone wyłącznie dla dwuosobowych załóg.

 • Stolica: Madryt
 • Powierzchnia: 506 000 km²
 • Lotniska: Barcelona, Madryt, Palma de Mallorca, Ibiza
 • Języki: hiszpański
 • Liczba ludności: ok. 46,4 mln
 • Numer kierunkowy: +34
 • Najlepszy czas podróży: od maja do września
 • Waluta: Euro

Wyjątkowość Hiszpanii

Fantastyczne wakacje pod żaglami

Prawie żaden inny kraj śródziemnomorski nie stawia tak konsekwentnie na rozwój turystyki i usług jak Hiszpania.
Ze względu na to cały obszar przybrzeżny jest dobrze rozwinięty i miejscami gęsto zabudowany, szeroką siecią marin, licznymi sklepy i restauracjami.

Oprócz przyjemnego ciepłego lata Hiszpania sławi się wielowiekowym dobrem kultury, zwłaszcza wpływem Maurów i jego architektonicznych i artystycznych skarbów w Andaluzji, które uchodzą za jedne z najbardziej wartościowych dziedzictw kulturowych Europy. Rezerwując dzień w jednym z licznych portów na Costa del Sol, możesz wypożyczyć samochód i odkryć liczne atrakcje turystyczne i to w ciągu zaledwie jednego dnia.

Wielka katalońska metropolia - Barcelona, scena Światowych Targów i Igrzysk Olimpijskich, zachęca również do spędzenia dnia w porcie. Port miejski znajduje się zaledwie kilka metrów od Ramblas i modnej dzielnicy La Barceloneta z licznymi restauracjami i barami.
La Rambla o długości około 1,3 km jest znanym na całym świecie deptakiem, który ciągnie się od Plaça Catalunya - prawdopodobnie najbardziej centralnego węzła komunikacyjnego w Barcelonie - do portu. Droga kończy się widoczną z daleka kolumną Krzysztofa Kolumba.

Co warto zwiedzić

Podziwiaj wybrzeże Hiszpanii

Zatoka Biskajska - ostatni zakątek wschodniego Oceanu Atlantyckiego - często oferuje trudne warunki żeglarskie. Dominujący klimat atlantycki często niesie ze sobą silne falowanie morza. Szczególnie urocze miasta Bilbao i San Sebastian oferują możliwość spędzenia więcej niż jednego dnia w porcie. Poleca się przede wszystkim zwiedzanie miasta i poznawanie lokalnej kultury.

Każdy, kto przekroczył Cieśninę Gibraltarską, przesmyk między Europą i Afryką, a jednocześnie ujście Morza Śródziemnego, może robić zakupy bezcłowe w hiszpańskiej enklawie Cueta. Żeglarzy przyciągają zwłaszcza miesiące letnie na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego i na Balearach. Można cieszyć się relaksującą podróżą z wieloma przystaniami, mając jednocześnie czas na relaks. Wyspy Majorka, Minorka i Ibiza mają swój charakter, a wraz z licznymi osłoniętymi zatoczkami na południowych wybrzeżach stanowią podstawę relaksującego, słonecznego urlopu żeglarskiego.

Na wschodzie kontynentu, takie miasta jak Marbella, Malaga, Walencja i Barcelona, ​​przyciągają, jako idealne miejsce na spędzenie wakacji. Miejsce, które wzdłuż zróżnicowanej linii brzegowej charakteryzuje się wieloma małymi portami i kurortami.

Wyspy Kanaryjskie to ostatni przystanek dla wielu żeglarzy długodystansowych chcących pokonać Atlantyk. Letnia pogoda jest gwarantowana. Nie bez powodu wyspy nazywane są także "wyspami wiosny".Żeglowanie i rejsy

Śladami Vasco da Gamy

Niezależnie od tego, czy chodzi o Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca czy nawet Baleary i Wyspy Kanaryjskie - Hiszpania jest krajem sportów wodnych. Oferowane są tutaj jachty żaglowe i motorowe na tygodniowe czartery. Zwłaszcza wybrzeże Morza Śródziemnego i Baleary to popularne cele wakacyjne dla żeglarzy z całej Europy. Wiele nadmorskich kurortów oferuje łodzie i katamarany na czartery godzinowe. W ofercie można znaleźć również przejażdzki na nartach wodnych.
Entuzjaści sportów wodnych są wszędzie mile widziani. Emocje płynące z żeglarstwa sprzyjają organizacji corocznych regat w Zatoce Palma i start wyścigu Volvo Ocean Race z Alicante. Liczne nowoczesne łodzie towarzyszą marynarzom w dotarciu na start w ostatniej mili.

Warunki pogodowe

Klimat, wiatr i pogoda na wybrzeżu Hiszpanii

Na północy Hiszpanii panuje klimat atlantycki z łagodnymi latami i zimami, a warunki żeglarskie, szczególnie w miesiącach jesiennych, mogą być czasami bardzo trudne w regionie Zatoki Biskajskiej.

Południowa Hiszpania charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim, lata są bardzo ciepłe, zima przyjemnie łagodna. Zwłaszcza w miesiącach letnich obszar wokół Balearów i hiszpańskiego wybrzeża Morza Śródziemnego jest uważany za łagodny, wczesnym popołudniem pojawia się wiatr termiczny. Z północnego zachodu czasem wieje silny wiatr, tak zwany Tramontana.

 

Temperatury powietrza i wody (np. Barcelona):
Styczeń: powietrze 9 ° - woda 14 °
Luty: powietrze 10 ° - woda 13 °
Marzec: powietrze 10 ° - woda 13 °
Kwiecień: powietrze 12 ° - woda 15 °
Maj: powietrze 18 ° - woda 17 °
Czerwiec: powietrze 21 ° - woda 20 °
Lipiec: powietrze 24 ° - woda 22 °
Sierpień: powietrze 25 ° - woda 23 °
Wrzesień: powietrze 21 ° - woda 23 °
Październik: powietrze 18 ° - woda 22 °
Listopad: 13 ° - woda 19 °
Grudzień: 10 ° - woda 16 °

EIS Insurance Emergensea Kroatien - voller Leben MMK Booking MMK Booking Nausys Pantaenius Schomacker
Social Media:
Facebook Instagram