12.000 Łodzi gotowych do rezerwacji
Bezpośrednia pomoc przy wyborze
Lokalizacje na całym świecie

Szukaj

Karaiby

Wymarzone wakacje w idyllicznych, palmowych zatokach

W tropikalnej części Atlantyku, na północ od równika, znajdują się Wyspy Karaibskie.

Rozciągają się na długości prawie 4000 kilometrów od Zatoki Meksykańskiej, tuż przed wybrzeżem Wenezueli. Na zachodzie Morze Karaibskie graniczy z Ameryką Środkową. Wyspy Karaibskie to Wielkie Antyle (Kuba, Jamajka, Hispaniola i Portoryko), Małe Antyle i Bahamy. Pod względem powierzchni archipelag Wielkich Antyli jest zdecydowanie największy. Wyspy te tworzą osobne rejony żaglowe, podczas podróży przez małe Antyle można pływać z jednej wyspy na drugą.Raj żeglarski Karaiby

 • Małe Antyle
 • Brytyjskie Wyspy Dziewicze
 • Kuba
 • Bahamy
Karaiby

Karaiby

„Island hopping” tak nazywa się żeglarzy, którzy podczas wzmożonego towarzyszącego im wiatru Pasat z zachwytem, rozluźnieni przepływają z wyspy na wyspę, z zatoki do zatoki.

Każdy z rajów na wyspach ma swój charakter i niepowtarzalny urok, często wynikający z cech kulturowych byłych mocarstw kolonialnych. Wyspy, często pochodzenia wulkanicznego, zachwycają tropikalną naturą, dźwiękiem reggae i zapachem świeżo grillowanych, egzotycznych przypraw.

 • Cele podróży: Kuba, Bahamy, Małe Antyle
 • Liczba mieszkańców: około 40 milionów
 • Powierzchnia wysp: 220.000 km²
 • Kierunkowy: w zależności od przynależności narodowej
 • Najlepszy czas żeglugi: od grudnia do maja
 • Lotniska: na prawie każdej większej wyspie
 • Waluty: Dolar Karaibski, USD, Euro
 • Języki: angielski, francuski, hiszpański, holenderski

Cechy szczególne Karaibów

Rajskie wakacje wśród palm

Przez długi czas wyspy na Karaibach były uważane za idealne miejsca dla par spędzających miesiąc miodowy i emerytów, którzy chcieli tu przetrwać europejską zimę. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach region stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów żeglarskich na świecie. W miesiącach wiosennych odbywają się tutaj liczne regaty, w których startują zarówno międzynarodowi żeglarze jak i amatorzy czarterów.

Liczne wyspy, wpływy kulturowe i państwa sprawiają, że każdy pobyt na Karaibach jest wyjątkowym przeżyciem. Atmosfera jest swobodna, luźna i odprężająca. Turyści z całego świata są mile widzianymi. Mieszkańcy z dumą przedstawiają piękno swoich wysp i tajniki lokalnej kuchni.

Można zrelaksować się spędzając urlop na pokładzie jachtu podczas rejsu po całych Karaibach, z krótkimi przerwami na kąpiel lub wycieczkę na pobliską plażę. Karaiby oferują znacznie więcej. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni pelikanami, żółwiami i kolorowymi tropikalnymi rybami. Zielone, strome góry wulkaniczne, rwące wodospady, niekończące się białe, lśniące, piaszczyste plaże i spektakularne rafy.

Zalecenia urlopowe dla Karaibów

W środku raju

Kto chce zwiedzić wyspy Martynika i Gwadelupa (należące do zamorskich terytoriów Francji) lub wyspy Wielkich Antyli, powinien zdecydować się na jedną wyspę w czasie urlopu. Kraje i odległości między nimi są zbyt duże, by opłynąć je w ciągu kilku dni. Przede wszystkim Kuba uchodzi za główny cel podróżnych. Rytm salsy, nieco niszczejący urok miast, różnorodność muzyki i piękne, zaciszne plaże oraz zatoki.

Osoby chcące opływać wyspę po wyspie, mogą rozpocząć wycieczkę od Małych Antyli, których łuk wyspy rozciąga się od Wysp Dziewiczych do wybrzeża Wenezueli. Tutaj można na nowo odkryć barwną różnorodność Karaibów: bujna zieleń, kratery wulkaniczne w głębi lądu, krystalicznie czyste wody na tle pięknych piaszczystych plaż, oświetlona słońcem kolonialna architektura, kolorowe drewniane domy i cudownie pachnącą kreolską kuchnię serwowaną w licznych restauracjach i barach.Żeglarstwo i rejsy

Śladami kapitana Jacka Sparrowa

Czyste karaibskie, turkusowe wody, białe, piękne piaszczyste plaże i romantyczne zatoki, występują zwłaszcza wokół Wysp Dziewiczych i francuskich wysp Martyniki i Gwadelupy.

Każdego dnia z łatwością można pokonać kolejne etapy rejsu. Cały region jest dobrze przygotowany dla potrzeb entuzjastów sportów wodnych. Z łatwością można zarzucić kotwicę jachtu na noc w zatoce i przypłynąć łódką na ląd. Często na plaży znajduje się mała restauracja lub bary, które oferują oryginalne karaibskie drinki z rumem. Kto chce może przypłynąć jachtem i opłacić walutą typową dla morskich wód. 

W ostatnich latach pojawiły się dobrze wyposażone, duże bazy czarterowe na St. Martin, Gwadelupie, St. Lucia i Grenada. Oprócz klasycznych jachtów z kadłubem bardzo popularne są katamarany. Pozwalają na znacznie większą przestrzeń i zapewniają odpowiedni komfort.

 

Warunki pogodowe

Klimat, wiatr i pogoda na Karaibach

Jeśli na świecie istnieje raj dla żeglarzy, są to Wyspy Karaibskie. Oferują idealne warunki do żeglowania przez prawie cały rok, klimat jest tropikalny oraz subtropikalny.

Słońce świeci prawie cały rok, temperatury są wysokie, od maja do listopada często mogą występować obfite opady deszczu. W zależności od położenia geograficznego różnice klimatyczne: w północnej części Karaibów, na Bahamach, klimat jest bardzo łagodny i przyjemny, zimą, gdy średnie temperatury spadają do 20 °, woda jest często cieplejsza niż powietrze.

Klimat na Wielkich Antylach jest nieco bardziej mokry ze względu na stały wiatr. Małe Antyle, "wyspy zawietrzne", znajdują się pod wpływem północno-wschodnich wiatrów, które przynoszą wilgotne powietrze z krótkim, gwałtownym deszczem. Dalsze "wyspy zawietrzne" na południu mają znacznie bardziej suchy klimat.

Mimo, że wyspy Karaibów są uważane za całoroczny rejon żeglarski, należy uwzględnić czas huraganów, które występują od czerwca do grudnia. Szczególnie w sierpniu i we wrześniu coraz częściej występują gwałtowne burze.

Temperatura powietrza i wody (np. Antigua):
Styczeń: powietrze 28 ° - woda 26 °
Luty: powietrze 29 ° - woda 25 °
Marzec: powietrze 29 ° - woda 26 °
Kwiecień: powietrze 30 ° - woda 26 °
Maj: powietrze 30 ° - woda 27 °
Czerwiec: powietrze 31 ° - woda 27 °
Lipiec: powietrze 31 ° - woda 28 °
Sierpień: powietrze 31 ° - woda 28 °
Wrzesień: powietrze 31 ° - woda 28 °
Październik: powietrze 31 ° - woda 28 °
Listopad: 30 ° - woda 27 °
Grudzień: 29 ° - woda 27 °

EIS Insurance Emergensea Kroatien - voller Leben MMK Booking MMK Booking Nausys Pantaenius Schomacker
Social Media:
Facebook Instagram